Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
1 Nuoret 4x50m Vapaauinti Seka
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 342 ÅSK 1 Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 25m 1:39.27
2 51 HSS 1 Helsingfors Simsällskap 2000 25m 1:39.42
3 143 Cetus 1 Cetus Espoo 2000 25m 1:40.31
4 201 Swim Swimming Jyväskylä 2000 25m 1:41.55
5 284 RaisU seka 1 Raision Urheilijat 2000 25m 1:42.39
6 455 UiTa 1 Uinti Tampere 2002 25m 1:42.50
7 54 HSS 2 Helsingfors Simsällskap 2000 25m 1:43.45
8 476 Vanders seka Vanders 2000 25m 1:43.67
9 345 ÅSK 2 Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 25m 1:44.25
10 461 UiTa 2 Uinti Tampere 2002 25m 1:45.21
11 146 Cetus 2 Cetus Espoo 2000 25m 1:45.23
12 Cetus Espoo 25m 1:45.94
149 Cetus 3 2000
13 Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
25m 1:47.73
239 VUS-VSS 2000
2 400m Vapaauinti Naiset
Nuoret
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 Helsingfors Simsällskap 25m 4:16.91
26 Laura Lahtinen 2003 03A386
2 387 Mathilda Puutio Oulun Uinti 1906 25m 4:21.83
2003 03A347
3 374 Petra Ansaranta Oulun Uinti 1906 25m 4:21.93
2004 04A064
4 390 Venla Säntti Oulun Uinti 1906 25m 4:24.17
2003 03A589
5 21 Emma Koiranen Helsingfors Simsällskap 25m 4:24.61
2001 01A054
6 14 Helene Hirvonen Helsingfors Simsällskap 25m 4:26.52
2001 01A179
7 275 Aino-kaisa Paatos Raision Urheilijat 25m 4:27.63
2004 04A144
8 273 Irene Mäkilä Raision Urheilijat 25m 4:29.41
2004 04A289
9 381 Iida-maria Laine Oulun Uinti 1906 25m 4:30.22
2001 01A626
10 254 Heta Känkänen Porin Uimaseura 25m 4:32.54
2001 01A001
11 128 Anni Savolainen Cetus Espoo 25m 4:32.85
2002 02A184
12 41 Venla Salminen Helsingfors Simsällskap 25m 4:33.47
2002 02A046
13 122 Tuuli Pippuri Cetus Espoo 25m 4:33.76
2005 05A146
14 408 Jemilia Haapakoski Swimming Club Vuokatti 25m 4:34.10
2002 02A236
15 113 Kira Lindroos Cetus Espoo 25m 4:34.30
2005 05A028
16 317 Minka Halava Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 4:34.94
2001 01A844
17 100 Jutta Jauhiainen Cetus Espoo 2004 04A066 25m 4:36.45
18 73 Mikaela Kulmala Riihimäen Uimaseura 2001 01A110 25m 4:36.67
19 355 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti 2002 02A204 25m 4:38.15
20 82 Aliina Karvonen Simmis Wanda 2004 04A587 25m 4:38.48
21 101 Emma Johansson Cetus Espoo 2003 03A017 25m 4:38.60
22 109 Saga Kovanen Cetus Espoo 2004 04A113 25m 4:39.13
23 330 Peppi Pinomäki Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A049 25m 4:39.15
24 61 Pippi Nordström Helsingin Uimarit 2001 01A854 25m 4:39.38
25 256 Senni Mattila Porin Uimaseura 2003 03A003 25m 4:40.16
2, 400m Vapaauinti Naiset - Avoin
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 120 Aino Otava Cetus Espoo 1999 99A484 25m 4:10.02
2 76 Eveliina Pihkamäki Riihimäen Uimaseura 1998 98A156 25m 4:16.15
3 26 Laura Lahtinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A386 25m 4:16.91
4 124 Nea Rinne Cetus Espoo 1995 95A833 25m 4:17.93
5 387 Mathilda Puutio Oulun Uinti 1906 2003 03A347 25m 4:21.83
6 374 Petra Ansaranta Oulun Uinti 1906 2004 04A064 25m 4:21.93
7 390 Venla Säntti Oulun Uinti 1906 2003 03A589 25m 4:24.17
8 21 Emma Koiranen Helsingfors Simsällskap 2001 01A054 25m 4:24.61
9 332 Tiia Puolakka Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1998 98A086 25m 4:24.66
10 Helsingfors Simsällskap 25m 4:26.52
14 Helene Hirvonen 2001 01A179
11 Raision Urheilijat 25m 4:27.63
275 Aino-kaisa Paatos 2004 04A144
12 Raision Urheilijat 25m 4:29.41
273 Irene Mäkilä 2004 04A289
13 Oulun Uinti 1906 25m 4:30.22
381 Iida-maria Laine 2001 01A626
14 Porin Uimaseura 25m 4:32.54
254 Heta Känkänen 2001 01A001
15 Cetus Espoo 25m 4:32.85
128 Anni Savolainen 2002 02A184
16 Helsingfors Simsällskap 25m 4:33.47
41 Venla Salminen 2002 02A046
17 Tornion Uimaseura 25m 4:33.65
402 Sini Niemi 1993 93A901
18 Cetus Espoo 25m 4:33.76
122 Tuuli Pippuri 2005 05A146
19 Swimming Club Vuokatti 25m 4:34.10
408 Jemilia Haapakoski 2002 02A236
20 514 Emma Gschwentner SC Stadtoasen IKB Innsbruck 25m 4:34.21
1997 35334
21 113 Kira Lindroos Cetus Espoo 25m 4:34.30
2005 05A028
22 35 Anniina Perkiö Helsingfors Simsällskap 25m 4:34.75
1999 99A549
23 317 Minka Halava Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 4:34.94
2001 01A844
24 24 Jenni Kukkonen Helsingfors Simsällskap 1999 99A162 25m 4:35.69
25 268 Sara Kazi Raision Urheilijat 1999 99A752 25m 4:35.95
26 100 Jutta Jauhiainen Cetus Espoo 2004 04A066 25m 4:36.45
27 73 Mikaela Kulmala Riihimäen Uimaseura 2001 01A110 25m 4:36.67
28 355 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti 2002 02A204 25m 4:38.15
29 82 Aliina Karvonen Simmis Wanda 2004 04A587 25m 4:38.48
30 101 Emma Johansson Cetus Espoo 2003 03A017 25m 4:38.60
31 109 Saga Kovanen Cetus Espoo 2004 04A113 25m 4:39.13
32 330 Peppi Pinomäki Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A049 25m 4:39.15
33 61 Pippi Nordström Helsingin Uimarit 2001 01A854 25m 4:39.38
34 256 Senni Mattila Porin Uimaseura 2003 03A003 25m 4:40.16
3 400m Vapaauinti Naiset S1-14
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 498 Jessika Markkanen Helsingfors Simsällskap 1999 99A400 25m 5:26.73
2 508 Jenna Rajahalme Nokian Pyry 2002 02B249 25m 5:27.57
4 200m Perhosuinti Miehet
Nuoret
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 474 Erik Nurmi Vanders 2001 01A470 25m 2:04.18
2 386 Topias Nygård Oulun Uinti 1906 2000 00A602 25m 2:07.01
3 354 Mohamed Ezzat Aurajoen Uinti 2001 01A613 25m 2:07.95
4 327 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A892 25m 2:08.77
5 221 Claes Fjellström Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2001 01A078 25m 2:09.00
6 326 Jesper Lietzén Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A171 25m 2:09.44
7 23 Aleksi Koprinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A416 25m 2:10.29
8 436 Wäinö Koskinen Uinti Tampere 2002 02A267 25m 2:11.34
9 156 Miiro Vartiainen Joensuun Uimaseura 2001 01A340 25m 2:11.34
10 439 Eemeli Leinonen Uinti Tampere 2002 02A681 25m 2:14.27
11 136 Luukas Vainio Cetus Espoo 2003 03A099 25m 2:15.37
12 262 Lauri Törmä Porin Uimaseura 2000 00A153 25m 2:16.79
13 183 Alexander Kislitsyn Swimming Jyväskylä 2001 01A981 25m 2:16.97
14 384 Noa Mäkelä Oulun Uinti 1906 2001 01A112 25m 2:17.97
4, 200m Perhosuinti Miehet - Avoin
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 497 Mika Sola Aboa Watersports 1991 91A143 25m 2:00.58
2 450 Eemil Varho Uinti Tampere 1997 97A537 25m 2:03.04
3 287 Emil Martikainen Rauman Uimaseura 1997 97A535 25m 2:04.10
4 474 Erik Nurmi Vanders 2001 01A470 25m 2:04.18
5 197 Teemu Vuorela Swimming Jyväskylä 1994 94A789 25m 2:04.93
6 386 Topias Nygård Oulun Uinti 1906 2000 00A602 25m 2:07.01
7 354 Mohamed Ezzat Aurajoen Uinti 2001 01A613 25m 2:07.95
8 327 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A892 25m 2:08.77
9 221 Claes Fjellström Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2001 01A078 25m 2:09.00
10 326 Jesper Lietzén Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 2:09.44
2002 02A171
11 23 Aleksi Koprinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A416 25m 2:10.29
12 436 Wäinö Koskinen Uinti Tampere 2002 02A267 25m 2:11.34
13 156 Miiro Vartiainen Joensuun Uimaseura 2001 01A340 25m 2:11.34
14 439 Eemeli Leinonen Uinti Tampere 2002 02A681 25m 2:14.27
15 136 Luukas Vainio Cetus Espoo 2003 03A099 25m 2:15.37
16 262 Lauri Törmä Porin Uimaseura 2000 00A153 25m 2:16.79
17 183 Alexander Kislitsyn Swimming Jyväskylä 2001 01A981 25m 2:16.97
18 384 Noa Mäkelä Oulun Uinti 1906 2001 01A112 25m 2:17.97
5 100m Rintauinti Naiset
Nuoret
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 26 Laura Lahtinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A386 25m 1:07.93
2 258 Anniina Murto Porin Uimaseura 2001 01A677 25m 1:08.27
3 271 Rebekka Luoto Raision Urheilijat 2003 03A191 25m 1:09.12
4 420 Siiri Einiö Gladius Kirkkonummi 2003 03A357 25m 1:09.77
5 314 Charlotta Edelman Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A845 25m 1:09.85
6 96 Emilia Flyckt Cetus Espoo 2001 01A649 25m 1:10.16
7 78 Aino Ruottu Riihimäen Uimaseura 2001 01A117 25m 1:11.26
8 119 Nelli Ohvo Cetus Espoo 2001 01A937 25m 1:11.37
9 278 Emma Uusküla Raision Urheilijat 2002 02A310 25m 1:11.45
10 382 Minja Lukkari Oulun Uinti 1906 2003 03A364 25m 1:12.77
11 403 Senni Jouhten Kempeleen Pyrintö 2002 02A428 25m 1:13.10
12 6 Janna Appelberg Helsingfors Simsällskap 2001 01A954 25m 1:13.20
13 75 Aida Pasma Riihimäen Uimaseura 2003 03A816 25m 1:13.35
14 346 Oona Ahinko Vesihelmen Uimaseura 2001 01A878 25m 1:13.69
15 337 Sini Silvennoinen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A080 25m 1:13.81
16 115 Mirka Mettinen Cetus Espoo 2002 02A159 25m 1:13.92
17 451 Emma Von Dickoff Uinti Tampere 2002 02A117 25m 1:14.20
18 438 Enni Lahtinen Uinti Tampere 2002 02A363 25m 1:14.44
19 383 Olga Emilia Mattila Oulun Uinti 1906 2004 04A143 25m 1:14.87
20 365 Riika Huttula Oulun Lohet 2001 01A540 25m 1:15.72
21 31 Saija Mikkonen Helsingfors Simsällskap 2001 01A667 25m 1:15.76
22 495 Aino Kontiainen Uinti Hyvinkää 2002 02A770 25m 1:16.07
23 495 Aino Kontiainen Uinti Hyvinkää 2002 02A770 25m 1:16.07
24 242 Emma Hämäläinen Vieskan Uimarit 2003 03A424 25m 1:16.11
25 190 Siiri Pellinen Swimming Jyväskylä 2003 03A581 25m 1:16.23
26 47 Peppi Vesalainen Helsingfors Simsällskap 2004 04B162 25m 1:16.29
27 63 Jenny Nieminen Hyvinkään Uimaseura 2001 01A986 25m 1:16.85
28 134 Milla-lotta Tapanainen Cetus Espoo 2003 03A610 25m 1:17.17
29 65 Helmi Lehtonen Järvenpään Uintiklubi 2004 04A335 25m 1:17.25
30 93 Greta Beszteri Cetus Espoo 2004 04A257 25m 1:17.39
31 181 Iiris Jämsä Swimming Jyväskylä 2004 04A703 25m 1:17.41
32 288 Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 2002 02A743 25m 1:17.55
33 377 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 25m 1:17.56
34 224 Emma Jormanainen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A789 25m 1:17.68
35 349 Senni Tuominen Vesihelmen Uimaseura 25m 1:17.83
2003 03B134
36 211 Sofia Nurkkala Kokkolan Uimaseura 25m 1:18.31
2004 04A067
5, 100m Rintauinti Naiset - Avoin
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 410 Jenna Laukkanen Swimming Club Vuokatti 1995 95A962 25m 1:04.25
2 291 Ida Hulkko TaTu Tampere 1998 98B105 25m 1:05.04
3 380 Veera Kivirinta Oulun Uinti 1906 1995 95A668 25m 1:05.99
4 26 Laura Lahtinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A386 25m 1:07.93
5 258 Anniina Murto Porin Uimaseura 2001 01A677 25m 1:08.27
6 335 Iida Reini Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A567 25m 1:08.94
7 271 Rebekka Luoto Raision Urheilijat 2003 03A191 25m 1:09.12
8 18 Hanna Kareinen Helsingfors Simsällskap 2000 00A012 25m 1:09.25
9 428 Hanna Hammar Uinti Tampere 1998 98A182 25m 1:09.64
10 420 Siiri Einiö Gladius Kirkkonummi 2003 03A357 25m 1:09.77
11 314 Charlotta Edelman Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A845 25m 1:09.85
12 331 Alisa Ponomareva Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1991 91A777 25m 1:09.92
13 441 Roosa Mäkinen Uinti Tampere 1999 99B038 25m 1:09.98
14 96 Emilia Flyckt Cetus Espoo 2001 01A649 25m 1:10.16
15 15 Lotta Hämäläinen Helsingfors Simsällskap 1998 98A987 25m 1:10.33
16 78 Aino Ruottu Riihimäen Uimaseura 2001 01A117 25m 1:11.26
17 112 Sofia Lehtinen Cetus Espoo 2000 00B030 25m 1:11.37
18 119 Nelli Ohvo Cetus Espoo 2001 01A937 25m 1:11.37
19 Raision Urheilijat 25m 1:11.45
278 Emma Uusküla 2002 02A310
20 Cetus Espoo 25m 1:11.57
95 Emilia Eloranta 1997 97A312
21 Oulun Uinti 1906 25m 1:12.77
382 Minja Lukkari 2003 03A364
22 Kempeleen Pyrintö 25m 1:13.10
403 Senni Jouhten 2002 02A428
23 Kokkolan Uimaseura 25m 1:13.19
212 Alexandra Pihlajamäki 1998 98A529
24 Helsingfors Simsällskap 25m 1:13.20
6 Janna Appelberg 2001 01A954
25 Riihimäen Uimaseura 25m 1:13.35
75 Aida Pasma 2003 03A816
26 Vesihelmen Uimaseura 25m 1:13.69
346 Oona Ahinko 2001 01A878
27 Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 1:13.81
337 Sini Silvennoinen 2002 02A080
28 243 Lotta Aho Hämeenlinnan Uimaseura 1999 99A598 25m 1:13.81
29 115 Mirka Mettinen Cetus Espoo 2002 02A159 25m 1:13.92
30 451 Emma Von Dickoff Uinti Tampere 2002 02A117 25m 1:14.20
31 1 Fanny Nyström Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
1999 99A834 25m 1:14.28
32 352 Erika Bergström Aurajoen Uinti 1996 96A630 25m 1:14.30
33 438 Enni Lahtinen Uinti Tampere 2002 02A363 25m 1:14.44
34 261 Julia Sottinen Porin Uimaseura 2000 00A034 25m 1:14.72
35 486 Pinja Partinen Kampuksen Plaani 1999 99B125 25m 1:14.85
36 383 Olga Emilia Mattila Oulun Uinti 1906 2004 04A143 25m 1:14.87
37 295 Ella Lammi TaTu Tampere 1998 98A995 25m 1:14.94
38 365 Riika Huttula Oulun Lohet 2001 01A540 25m 1:15.72
39 31 Saija Mikkonen Helsingfors Simsällskap 2001 01A667 25m 1:15.76
40 489 Selma Soininen Kampuksen Plaani 1999 99A279 25m 1:15.85
41 495 Aino Kontiainen Uinti Hyvinkää 2002 02A770 25m 1:16.07
42 495 Aino Kontiainen Uinti Hyvinkää 2002 02A770 25m 1:16.07
43 242 Emma Hämäläinen Vieskan Uimarit 2003 03A424 25m 1:16.11
44 190 Siiri Pellinen Swimming Jyväskylä 2003 03A581 25m 1:16.23
45 47 Peppi Vesalainen Helsingfors Simsällskap 2004 04B162 25m 1:16.29
46 63 Jenny Nieminen Hyvinkään Uimaseura 2001 01A986 25m 1:16.85
47 134 Milla-lotta Tapanainen Cetus Espoo 2003 03A610 25m 1:17.17
48 65 Helmi Lehtonen Järvenpään Uintiklubi 2004 04A335 25m 1:17.25
49 93 Greta Beszteri Cetus Espoo 2004 04A257 25m 1:17.39
50 181 Iiris Jämsä Swimming Jyväskylä 2004 04A703 25m 1:17.41
51 288 Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 2002 02A743 25m 1:17.55
52 377 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 25m 1:17.56
53 224 Emma Jormanainen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A789 25m 1:17.68
54 349 Senni Tuominen Vesihelmen Uimaseura 2003 03B134 25m 1:17.83
55 211 Sofia Nurkkala Kokkolan Uimaseura 2004 04A067 25m 1:18.31
6 100m Rintauinti Naiset SB1-14
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 498 Jessika Markkanen Helsingfors Simsällskap 1999 99A400 25m 1:42.98
2 510 Susanna Halme ORCA Helsinki 1996 96B117 25m 1:49.19
3 511 Meri-maari Mäkinen Vanders 1992 92A142 25m 1:57.11
7 100m Vapaauinti Miehet
Nuoret
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 13 Elias Herlevi Helsingfors Simsällskap 2000 00A187 25m 50.43
2 362 Ronny Brännkärr Kemin Työväen Uimarit 2002 02A150 25m 50.63
3 154 Veeti Ruohtula Joensuun Uimaseura 2001 01A193 25m 51.32
4 16 Santeri Hölttä Helsingfors Simsällskap 2000 00A236 25m 51.47
5 19 Niki Karlsson Helsingfors Simsällskap 2000 00A065 25m 51.83
6 105 Roni Kallström Cetus Espoo 2001 01A092 25m 51.89
7 472 Kalle Mäkinen Vanders 2002 02A088 25m 51.89
8 449 Jakob Sievers Uinti Tampere 2000 00A730 25m 51.93
9 423 Alexey Belfer ORCA Helsinki 2000 00A786 25m 52.16
10 27 Leevi Lehti Helsingfors Simsällskap 2000 00A000 25m 52.23
11 68 Martti Tervanen Järvenpään Uintiklubi 2000 00A834 25m 52.39
12 8 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 25m 52.48
13 44 Lari Tumanoff Helsingfors Simsällskap 2003 03A150 25m 52.54
14 12 Lassi Haimi Helsingfors Simsällskap 2003 03A559 25m 52.55
15 4 Oskari Aalto Helsingfors Simsällskap 2002 02A016 25m 52.72
16 110 Eemil Kylmä Cetus Espoo 2001 01A631 25m 53.10
17 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 25m 53.12
179 Viktor Thodin 2000 00A166
18 Helsingfors Simsällskap 25m 53.12
36 Emil Perkkiö 2000 00A973
19 Helsingfors Simsällskap 25m 53.29
9 Johan Krister Fredriksson 2003 03A724
20 Helsingfors Simsällskap 25m 53.33
11 Veeti Haikonen 2001 01A104
21 Lahden Uimaseura 25m 53.47
172 Saku Romo 2000 00A504
22 Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 53.54
320 Oskari Hynynen 2001 01A113
23 228 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A218 25m 53.61
24 406 Topi Lukkarinen Swimming Club Rovaniemi 2000 00A133 25m 53.68
25 166 Petteri Haverinen Lahden Uimaseura 2001 01B030 25m 53.90
26 319 Santeri Herpola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A188 25m 53.95
27 220 Juho Porkkala Seinäjoen Uimarit-58 2001 01A128 25m 54.06
28 353 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 25m 54.06
29 167 Santeri Hulkko Lahden Uimaseura 2000 00A843 25m 54.11
30 431 Tatu Hörkkö Uinti Tampere 2001 01A394 25m 54.12
31 430 Tatu Hapuoja Uinti Tampere 2003 03A010 25m 54.24
32 43 Rasmus Söderholm Helsingfors Simsällskap 2002 02A442 25m 54.34
33 233 Robin Söderholm Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2002 02A224 25m 54.41
34 260 Matias Pennanen Porin Uimaseura 25m 54.56
2001 01A181
35 249 Timi Torkkel Hämeenlinnan Uimaseura 25m 54.56
2001 01A015
36 422 Henri Koski Gladius Kirkkonummi 25m 54.74
2000 00A803
37 384 Noa Mäkelä Oulun Uinti 1906 25m 54.76
2001 01A112
38 218 Jere Kekola Seinäjoen Uimarit-58 25m 54.83
2000 00A330
39 418 Aleksi Seger Octopus Lohja 25m 55.10
2001 01A401
40 433 Joona Korhonen Uinti Tampere 25m 55.12
2000 00A464
41 427 Akseli Hakala Uinti Tampere 25m 55.26
2003 03A023
42 136 Luukas Vainio Cetus Espoo 25m 55.29
2003 03A099
43 232 Simon Ravals Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A528 25m 55.34
44 206 Jesse Anttila Kokkolan Uimaseura 2002 02A383 25m 55.35
45 262 Lauri Törmä Porin Uimaseura 2000 00A153 25m 55.44
46 173 Jere Ruuhonen Lahden Uimaseura 2001 01A461 25m 55.53
47 79 Elias Saarinen Riihimäen Uimaseura 2002 02A084 25m 55.59
48 97 Isak Gramén Cetus Espoo 2001 01B058 25m 55.59
49 255 Leevi Luhtanen Porin Uimaseura 2000 00A137 25m 55.70
7, 100m Vapaauinti Miehet - Avoin
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 290 Anton Herrala TaTu Tampere 1993 93A340 25m 48.17
2 38 Riku Pöytäkivi Helsingfors Simsällskap 1993 93A973 25m 48.51
3 74 Niko Mäkelä Riihimäen Uimaseura 1998 98A679 25m 49.42
4 305 Teemu Viitanen TaTu Tampere 1992 92A506 25m 50.10
5 334 Otto Rannikko Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A384 25m 50.30
6 447 Jaakko Rautalin Uinti Tampere 1989 89A051 25m 50.34
7 304 Matias Tyry TaTu Tampere 1993 93A763 25m 50.38
8 13 Elias Herlevi Helsingfors Simsällskap 2000 00A187 25m 50.43
9 289 Juho Eerola TaTu Tampere 1995 95A753 25m 50.56
10 362 Ronny Brännkärr Kemin Työväen Uimarit 2002 02A150 25m 50.63
11 445 Kalle Pyykkönen Uinti Tampere 1996 96A549 25m 50.65
12 178 Kaj Smeds JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 1998 98A341 25m 51.00
13 231 Nico Palotie Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1992 92A391 25m 51.02
14 Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 51.13
339 Wilhelm Suominen 1999 99A027
15 367 Janne Lantto Oulun Lohet 1994 94A666 25m 51.15
16 293 Roope Kastarinen TaTu Tampere 1994 94A478 25m 51.15
17 298 Tatu Peltonen TaTu Tampere 1989 89A035 25m 51.26
18 155 Miika Tolvanen Joensuun Uimaseura 1996 96A432 25m 51.27
19 366 Konsta Kallinen Oulun Lohet 1999 99A049 25m 51.31
20 154 Veeti Ruohtula Joensuun Uimaseura 2001 01A193 25m 51.32
21 480 Werner Heräjärvi Kampuksen Plaani 1999 99A844 25m 51.34
22 16 Santeri Hölttä Helsingfors Simsällskap 2000 00A236 25m 51.47
23 90 Eetu Alitalo Cetus Espoo 1999 99A732 25m 51.51
24 186 Janne Markus Markkanen Swimming Jyväskylä 1994 94A792 25m 51.59
25 257 Matti Mattsson Porin Uimaseura 1993 93A067 25m 51.66
26 107 Tuomas Kiviluoma Cetus Espoo 1993 93A444 25m 51.83
27 19 Niki Karlsson Helsingfors Simsällskap 2000 00A065 25m 51.83
28 105 Roni Kallström Cetus Espoo 2001 01A092 25m 51.89
29 472 Kalle Mäkinen Vanders 2002 02A088 25m 51.89
30 449 Jakob Sievers Uinti Tampere 2000 00A730 25m 51.93
31 180 Danila Dobrzhanskiy Swimming Jyväskylä 1998 98B028 25m 52.16
32 423 Alexey Belfer ORCA Helsinki 2000 00A786 25m 52.16
33 121 Miika Pentti Cetus Espoo 1997 97A163 25m 52.16
34 287 Emil Martikainen Rauman Uimaseura 1997 97A535 25m 52.20
35 27 Leevi Lehti Helsingfors Simsällskap 2000 00A000 25m 52.23
36 150 Roope Eiserbeck Joensuun Uimaseura 1999 99A294 25m 52.30
37 68 Martti Tervanen Järvenpään Uintiklubi 2000 00A834 25m 52.39
38 8 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 25m 52.48
39 44 Lari Tumanoff Helsingfors Simsällskap 2003 03A150 25m 52.54
40 12 Lassi Haimi Helsingfors Simsällskap 2003 03A559 25m 52.55
41 376 Arttu Erkinaro Oulun Uinti 1906 1992 92A595 25m 52.56
42 470 Tapio Junninen Vanders 1995 95A553 25m 52.68
43 192 Tapio Roiko-Jokela Swimming Jyväskylä 1996 96A016 25m 52.70
44 4 Oskari Aalto Helsingfors Simsällskap 2002 02A016 25m 52.72
45 338 Jani-markus Sula Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A052 25m 52.82
46 42 Kaarlo Seppänen Helsingfors Simsällskap 1999 99A225 25m 52.83
47 364 Riku Ylikärppä Kemin Uimaseura 1998 98A041 25m 52.86
48 175 Tuomas Ikonen Lappeenrannan Uimarit 1996 96A677 25m 52.96
49 46 Aaro Tähtivuori Helsingfors Simsällskap 1998 98A584 25m 52.99
50 85 Sami Pakarinen Simmis Wanda 1992 92A332 25m 53.08
51 110 Eemil Kylmä Cetus Espoo 2001 01A631 25m 53.10
52 179 Viktor Thodin JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 2000 00A166 25m 53.12
53 36 Emil Perkkiö Helsingfors Simsällskap 2000 00A973 25m 53.12
54 9 Johan Krister Fredriksson Helsingfors Simsällskap 2003 03A724 25m 53.29
55 11 Veeti Haikonen Helsingfors Simsällskap 2001 01A104 25m 53.33
56 172 Saku Romo Lahden Uimaseura 2000 00A504 25m 53.47
57 320 Oskari Hynynen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A113 25m 53.54
58 228 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A218 25m 53.61
59 406 Topi Lukkarinen Swimming Club Rovaniemi 2000 00A133 25m 53.68
60 296 Santeri Mettälä TaTu Tampere 1999 99A913 25m 53.79
61 411 Jere Laukkanen Swimming Club Vuokatti 1993 93A948 25m 53.79
62 166 Petteri Haverinen Lahden Uimaseura 2001 01B030 25m 53.90
63 319 Santeri Herpola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A188 25m 53.95
64 220 Juho Porkkala Seinäjoen Uimarit-58 2001 01A128 25m 54.06
65 353 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 25m 54.06
66 167 Santeri Hulkko Lahden Uimaseura 2000 00A843 25m 54.11
67 431 Tatu Hörkkö Uinti Tampere 2001 01A394 25m 54.12
68 430 Tatu Hapuoja Uinti Tampere 2003 03A010 25m 54.24
69 43 Rasmus Söderholm Helsingfors Simsällskap 2002 02A442 25m 54.34
70 233 Robin Söderholm Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2002 02A224 25m 54.41
71 260 Matias Pennanen Porin Uimaseura 2001 01A181 25m 54.56
72 249 Timi Torkkel Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A015 25m 54.56
73 422 Henri Koski Gladius Kirkkonummi 2000 00A803 25m 54.74
74 384 Noa Mäkelä Oulun Uinti 1906 2001 01A112 25m 54.76
75 218 Jere Kekola Seinäjoen Uimarit-58 2000 00A330 25m 54.83
76 418 Aleksi Seger Octopus Lohja 2001 01A401 25m 55.10
77 433 Joona Korhonen Uinti Tampere 2000 00A464 25m 55.12
78 427 Akseli Hakala Uinti Tampere 2003 03A023 25m 55.26
79 136 Luukas Vainio Cetus Espoo 2003 03A099 25m 55.29
80 232 Simon Ravals Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A528 25m 55.34
81 206 Jesse Anttila Kokkolan Uimaseura 25m 55.35
2002 02A383
82 262 Lauri Törmä Porin Uimaseura 25m 55.44
2000 00A153
83 173 Jere Ruuhonen Lahden Uimaseura 25m 55.53
2001 01A461
84 79 Elias Saarinen Riihimäen Uimaseura 25m 55.59
2002 02A084
85 97 Isak Gramén Cetus Espoo 25m 55.59
2001 01B058
86 255 Leevi Luhtanen Porin Uimaseura 25m 55.70
2000 00A137
8 100m Vapaauinti Miehet S1-14
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 507 Nader Khalili Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2001 01B263 25m 56.09
2 505 Leo Lähteenmäki Swimming Jyväskylä 1991 91A594 25m 56.78
3 509 Antti Latikka Swimming Club Rovaniemi 1990 90A007 25m 56.88
4 512 Perttu Ylä-Sahra Kampuksen Plaani 1994 94A357 25m 1:11.03
5 513 Ville Nieminen Uinti Hyvinkää 2004 04B274 25m 1:15.88
6 501 Ilmari Laitala Cetus Espoo 2003 03A963 25m 1:17.84
7 504 Aleksi Kaidesoja Swimming Jyväskylä 1997 97B259 25m 1:22.87
8 503 Verneri Eronen Swimming Jyväskylä 2002 02B266 25m 1:23.38
9 506 Otto Aleksanteri Saukkonen Swimming Jyväskylä 1997 97B319 25m 1:35.27
9 200m Sekauinti Naiset
Nuoret
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 37 Lotta Pälsi Helsingfors Simsällskap 2004 04A147 25m 2:19.78
2 377 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 25m 2:20.10
3 165 Raakel Bärlund Lahden Uimaseura 2001 01A081 25m 2:20.66
4 440 Mila Manner Uinti Tampere 2001 01A167 25m 2:21.05
5 92 Siri Auvinen Cetus Espoo 2002 02A342 25m 2:23.00
6 444 Ina Pollari Uinti Tampere 2002 02A035 25m 2:24.01
7 225 Petra Kivi Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A153 25m 2:24.23
8 325 Oona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A301 25m 2:25.80
9 317 Minka Halava Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A844 25m 2:26.16
10 122 Tuuli Pippuri Cetus Espoo 2005 05A146 25m 2:26.93
11 113 Kira Lindroos Cetus Espoo 2005 05A028 25m 2:27.01
12 101 Emma Johansson Cetus Espoo 2003 03A017 25m 2:27.09
13 251 Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 2002 02A031 25m 2:28.16
14 6 Janna Appelberg Helsingfors Simsällskap 2001 01A954 25m 2:28.35
15 69 Vera Vartiainen Järvenpään Uintiklubi 2002 02A772 25m 2:28.55
16 365 Riika Huttula Oulun Lohet 2001 01A540 25m 2:28.92
17 93 Greta Beszteri Cetus Espoo 2004 04A257 25m 2:29.36
18 356 Julia Koivisto Aurajoen Uinti 2002 02A092 25m 2:30.14
9, 200m Sekauinti Naiset - Avoin
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 40 Vilma Ruotsalainen Helsingfors Simsällskap 1996 96A597 25m 2:12.18
2 70 Nea-amanda Heinola Nummelan Kisaajat 2000 00A310 25m 2:12.89
3 324 Hilla Kortetjärvi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1996 96A676 25m 2:15.52
4 116 Sohvi Nenonen Cetus Espoo 1999 99A092 25m 2:16.20
5 169 Essi-maria Lillman Lahden Uimaseura 2000 00A057 25m 2:17.07
6 103 Lyydia Kalenius Cetus Espoo 2000 00A252 25m 2:18.29
7 37 Lotta Pälsi Helsingfors Simsällskap 2004 04A147 25m 2:19.78
8 377 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 25m 2:20.10
9 165 Raakel Bärlund Lahden Uimaseura 2001 01A081 25m 2:20.66
10 440 Mila Manner Uinti Tampere 2001 01A167 25m 2:21.05
11 514 Emma Gschwentner SC Stadtoasen IKB Innsbruck 1997 35334 25m 2:21.42
12 188 Emma Nieminen Swimming Jyväskylä 1996 96A009 25m 2:21.65
13 92 Siri Auvinen Cetus Espoo 2002 02A342 25m 2:23.00
14 444 Ina Pollari Uinti Tampere 2002 02A035 25m 2:24.01
15 225 Petra Kivi Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A153 25m 2:24.23
16 235 Petra Äkkinen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2000 00A150 25m 2:24.24
17 300 Noora Poutanen TaTu Tampere 1999 99A051 25m 2:24.73
18 409 Heidi Kivioja Swimming Club Vuokatti 2000 00B005 25m 2:25.44
19 325 Oona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A301 25m 2:25.80
20 317 Minka Halava Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A844 25m 2:26.16
21 122 Tuuli Pippuri Cetus Espoo 2005 05A146 25m 2:26.93
22 113 Kira Lindroos Cetus Espoo 2005 05A028 25m 2:27.01
23 112 Sofia Lehtinen Cetus Espoo 2000 00B030 25m 2:27.01
24 101 Emma Johansson Cetus Espoo 2003 03A017 25m 2:27.09
25 251 Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 2002 02A031 25m 2:28.16
26 6 Janna Appelberg Helsingfors Simsällskap 2001 01A954 25m 2:28.35
27 69 Vera Vartiainen Järvenpään Uintiklubi 2002 02A772 25m 2:28.55
28 365 Riika Huttula Oulun Lohet 2001 01A540 25m 2:28.92
29 93 Greta Beszteri Cetus Espoo 2004 04A257 25m 2:29.36
30 356 Julia Koivisto Aurajoen Uinti 2002 02A092 25m 2:30.14
10 200m Sekauinti Naiset SM1-14
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 498 Jessika Markkanen Helsingfors Simsällskap 1999 99A400 25m 2:58.71
11 50m Rintauinti Miehet
Nuoret
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 474 Erik Nurmi Vanders 2001 01A470 25m 28.22
2 111 Eerikki Laitala Cetus Espoo 2001 01A548 25m 28.74
3 153 Roope Ruohtula Joensuun Uimaseura 2000 00A565 25m 28.80
4 102 Tuomas Jokinen Cetus Espoo 2001 01A556 25m 28.87
5 449 Jakob Sievers Uinti Tampere 2000 00A730 25m 29.04
6 185 Atte Lindholm Swimming Jyväskylä 2001 01A874 25m 29.45
7 315 Lauri Elomaa Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A761 25m 29.45
8 Lahden Uimaseura 25m 29.51
171 Atte Pennanen 2001 01A161
9 Uinti Tampere 25m 29.64
434 Walentin Koskinen 2000 00A343
10 Vanders 25m 29.71
469 Matias Hjelm 2002 02A098
11 Kampuksen Plaani 25m 29.75
483 Eetu Malvela 2000 00B072
12 Aurajoen Uinti 25m 29.79
351 Oskari Arvo 2002 02A525
13 Helsingfors Simsällskap 25m 29.80
8 Marcus Forsel 2003 03A127
14 106 Mihail Khanoukaev Cetus Espoo 25m 29.80
2002 02A241
15 448 Olli Rautaporras Uinti Tampere 25m 29.91
2000 00A795
16 29 Davin Lindholm Helsingfors Simsällskap 25m 30.08
2004 04B010
17 316 Hugo Enroth Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 30.10
2001 01A477
18 375 Juho Anttila Oulun Uinti 1906 2000 00A041 25m 30.12
19 229 Joona Oksakari Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2000 00A358 25m 30.17
20 422 Henri Koski Gladius Kirkkonummi 2000 00A803 25m 30.22
21 161 Ossi Kleimola Kouvolan Uimarit 2001 01A663 25m 30.22
22 163 Ohto Pihlajamäki Kuopion Uimaseura 2001 01A675 25m 30.24
23 117 Anton Nuottajärvi Cetus Espoo 2000 00A294 25m 30.25
24 443 Eetu Nyrhinen Uinti Tampere 2000 00A005 25m 30.47
25 2 Niilo Olander Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2001 01B360 25m 30.81
26 478 Juha Jernvall Uimaseura Aquila 2000 00A085 25m 30.83
27 32 Pyry Nurminen Helsingfors Simsällskap 2001 01A673 25m 30.92
28 249 Timi Torkkel Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A015 25m 30.97
29 431 Tatu Hörkkö Uinti Tampere 2001 01A394 25m 31.05
30 259 Oskari Ovaskainen Porin Uimaseura 2000 00A998 25m 31.07
31 466 Eetu Einto Vanders 2001 01A927 25m 31.10
32 350 Onni Kuronen Nokian Pyry 2000 00A863 25m 31.26
33 233 Robin Söderholm Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2002 02A224 25m 31.30
34 108 Joel Knaapi Cetus Espoo 2001 01A132 25m 31.39
11, 50m Rintauinti Miehet - Avoin
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 114 Ari-pekka Liukkonen Cetus Espoo 1989 89A286 25m 26.16
2 45 Andrei Tuomola Helsingfors Simsällskap 1989 89A037 25m 26.20
3 373 Sami Aaltomaa Oulun Uinti 1906 1992 92A300 25m 26.74
4 328 Ossi Oksa Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1988 88A200 25m 26.83
5 193 Miikka Ruohoniemi Swimming Jyväskylä 1993 93A494 25m 27.01
6 118 Lassi Ohtonen Cetus Espoo 1992 92A348 25m 27.19
7 62 Mikael Laakso Hyvinkään Uimaseura 1997 97A008 25m 27.58
8 435 Werneri Koskinen Uinti Tampere 1998 98A828 25m 27.66
9 445 Kalle Pyykkönen Uinti Tampere 1996 96A549 25m 27.72
10 437 Atte Kulmala Uinti Tampere 1998 98B262 25m 28.03
11 474 Erik Nurmi Vanders 2001 01A470 25m 28.22
12 121 Miika Pentti Cetus Espoo 1997 97A163 25m 28.27
13 111 Eerikki Laitala Cetus Espoo 2001 01A548 25m 28.74
14 153 Roope Ruohtula Joensuun Uimaseura 2000 00A565 25m 28.80
15 246 Jyri Lähde Hämeenlinnan Uimaseura 1996 96B234 25m 28.83
16 102 Tuomas Jokinen Cetus Espoo 2001 01A556 25m 28.87
17 244 Juha Hyvärinen Hämeenlinnan Uimaseura 1998 98A057 25m 28.90
18 226 Juha Kollin Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1993 93A900 25m 28.90
19 7 Bruce Clayhills Helsingfors Simsällskap 1997 97A983 25m 28.90
20 449 Jakob Sievers Uinti Tampere 2000 00A730 25m 29.04
21 339 Wilhelm Suominen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A027 25m 29.05
22 470 Tapio Junninen Vanders 25m 29.09
1995 95A553
23 185 Atte Lindholm Swimming Jyväskylä 25m 29.45
2001 01A874
24 315 Lauri Elomaa Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 29.45
2000 00A761
25 171 Atte Pennanen Lahden Uimaseura 2001 01A161 25m 29.51
26 434 Walentin Koskinen Uinti Tampere 2000 00A343 25m 29.64
27 469 Matias Hjelm Vanders 2002 02A098 25m 29.71
28 483 Eetu Malvela Kampuksen Plaani 2000 00B072 25m 29.75
29 351 Oskari Arvo Aurajoen Uinti 2002 02A525 25m 29.79
30 8 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 25m 29.80
31 106 Mihail Khanoukaev Cetus E